RTV i AGD

Jaki wybrać robot kuchenny? Krótki poradnik!

Przygotowanie wyśmienitych, niebanalnych dań bardzo często kosztuje nas dużo pracy i czasu. Przy okazji częstego i zaawansowanego gotowania warto skorzystać z pomocy robota kuchennego. Sprytne urządzenie pozwoli zaoszczędzić czas i energię. Dowiedz się, jaki robot kuchenny najlepiej wybrać!

Rodzaje robotów kuchennych

Robotami kuchennymi można nazywać takie akcesoria, jak mikser, blender, czy wyciskarkę do soków. Przeważnie jednak, mając na myśli robota kuchennego, mówimy o urządzeniach wielofunkcyjnych. Takie roboty kuchenne dzielą się pod względem działania i ilości funkcji.

Dostępne są roboty kuchenne z silnikiem umieszczonym u podstawy, wtedy ostrza znajdują się na spodzie misy, jak w blenderze. Drugi rodzaj to bardziej znany robot kuchenny z łopatkami znajdującymi się u góry, również przy silniku.

Z reguły roboty kuchenne o podstawowych funkcjach nazywamy robotami tradycyjnymi. Wielofunkcyjne, zaawansowane modele to z kolei roboty planetarne. Ich dodatkową zaletą są ostrza, które poruszają się na różne strony.

Jaki robot kuchenny najlepszy?

Na pytanie, jak wybrać robot kuchenny, odpowiemy my, ale decyzja, jaki robot kuchenny wybrać, pozostaje w Twoich rękach. Dlaczego? Bo robot kuchenny musi odpowiadać na indywidualne potrzeby. To, jak często gotujesz i przede wszystkim jakie posiłki przyrządzasz, powinno zdecydować o wyborze najlepszego robota kuchennego dla siebie.

Najlepsze roboty to te dobrej jakości i z odpowiednio dużą mocą. Im lepsza moc urządzenia, tym więcej możliwości użycia. Moc silnika odpowiada poniekąd także za wytrzymałość urządzenia, dlatego warto rozsądnie rozważyć dostępne opcje. Ponadto odpowiedz sobie na kilka pytań.

  • Zależy Ci na robocie kuchennym do mieszania składników, czy bardziej zaawansowanym urządzeniu?

  • Chcesz mieć możliwość blendowania, szatkowania, rozdrabniania i wyciskania soków za pomocą 1 robota kuchennego?

  • Jak dużo miejsca powinien zajmować robot kuchenny do Twojej kuchni?

  • Chcesz urządzenie, które miesza od góry, czy od dołu?

Jeśli interesuje Cię wyłącznie miksowanie, wszelkie dodatkowe akcesoria do rozdrabniania, czy szatkowania okażą się zbędne. A one również wpływają na cenę robota, przede wszystkim jednak wpływają na ilość miejsca, które zajmuje. Dobierz sprzęt odpowiednio do przeznaczenia, a zakupy na pewno będą udane!

Robot kuchenny, dlaczego warto go kupić?

Robot kuchenny pozwala na zaoszczędzenie czasu i wysiłku, który niemal codziennie wkładamy w przyrządzanie w mniej lub bardziej skomplikowanych dań. Szczególnie przy wykwintnych przepisach robot kuchenny może okazać się nieoceniony.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne wyręczają nas w takich czynnościach, jak krojenie, cięcie, ścieranie, czy siekanie. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo czasu przy robieniu placków ziemniaczanych, czy frytek. Osoby lubiące świeżo wyciskane soki odtąd nie muszą kupować ich na mieście, gdyż z łatwością mogą posłużyć się swoim znakomitym robotem planetarnym.

Roboty kuchenne bez wątpienia należą do tego rodzaju sprzętów domowych, które nie kurzą się w szafce.