Porady

Nowoczesne podtynkowe zestawy WC – styl i funkcjonalność

Nowoczesne podtynkowe zestawy WC – styl i funkcjonalność

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki jest miska WC, potocznie określana także jako muszla klozetowa. Wybór tego typu ceramiki sanitarnej jest dzisiaj olbrzymi. A producenci prześcigają się zarówno w we wzornictwie oferowanych wyrobów, jak i ich funkcjonalności. Rozwiązaniem, które doskonale łączy w sobie idealny design i komfort użytkowania, są miski WC podwieszane – dostępne także w postaci podtynkowych zestawów WC. Czym są miski podwieszane i zestawy WC? I dlaczego warto na nie postawić?

Miski WC podwieszane – stylowe, nowoczesne i funkcjonalne

Dzisiaj to właśnie miski podwieszane spotykamy najczęściej i to zarówno w toaletach publicznych, jak i łazienkach domowych, w których postawiono na nowoczesność i funkcjonalność. Tego typu ceramika sanitarna jest bowiem kwintesencją praktycyzmu i minimalizmu, przy zachowaniu ciekawego wzornictwa, które nadaje każdej łazience wyjątkowego stylu. Miska wisząca nie dotyka podłoża, unosi się nad podłogą, co z jednej strony daje świetny efekt wizualny, a z drugiej ułatwia utrzymanie czystości w łazience.

Nie dziwi zatem, że miski podwieszane instalowane są nie tylko w nowym budownictwie, ale coraz częściej także w trakcie remontu, decydujemy się na wymianę tradycyjnych muszli stojących, właśnie na tego typu konstrukcje. Co ważne, możemy to robić, bo zestawy WC można zainstalować praktycznie w każdej łazience.

Oczywiście w jednej zrobimy to w prostszy sposób, w innej będzie wymagało to nieco więcej zachodu, ale jeśli tylko nasza łazienka nie jest naprawdę mikroskopijna, to będziemy mogli cieszyć się miską wiszącą. A także bidetem wiszącym, bo warto zauważyć, że i tego typu ceramika sanitarna może być montowana w ten sposób.

Zestaw WC podtynkowy – z czego się składa?

Zestaw WC składa się przede wszystkim ze stelaża podtynkowego oraz miski podwieszanej lub bidetu. Stelaż podtynkowy to stalowa rama nośna, do której instaluje się miskę WC. Najpierw oczywiście trzeba przymocować stelaż do ściany i podłączyć jego elementy hydrauliczne do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Sam stelaż podtynkowy to w pełni kompleksowe urządzenie, składające się ze zbiornika do spłukiwania, spłuczki oraz wszystkich niezbędnych do montażu ściennego elementów.

Co istotne, wszystkie części instalacji, czyli zbiornik oraz podłączenia do wody i odpływu będą w tym przypadku ukryte za obudową, ponieważ stelaże podtynkowe po zamontowaniu należy obudować. Najczęściej spotykaną formą obudowy są płyty g-k.

Dlaczego warto postawić na zestawy WC

Gotowe już zestawy WC to oczywiście niejedyny sposób na elegancką i stylową miskę wiszącą czy podwieszany bidet. Stelaż podtynkowy i pozostałe wyposażenie można kupić oddzielnie. W ten sposób możemy wybierać do woli z dostępnych produktów. Problemy pojawiają się jednak wtedy, gdy okazuje się, że zakupiony stelaż podtynkowy nie pasuje do wybranej miski lub bidetu albo kupiliśmy stelaż podtynkowy z myślą o misce WC, a w rzeczywistości jest on dedykowany do montażu bidetu. W takim niefortunnym przypadku nie zamontujemy miski wiszącej i narażamy się na niepotrzebne koszty i nerwy.

Jak wypadają w tej sytuacji zestawy wc? Ich największą zaletą jest pełna kompatybilność wszystkich elementów. Dlatego decydując się na zakup zestawu WC, pozostaje nam tylko zamontować stelaż, przymocować do niego miskę czy bidet i obudować instalację. Poza tym w zestawie często wszystko jest tańsze niż kupione osobno, co także jest olbrzymim plusem takiego rozwiązania.

Similar Posts