Porady

Luksfery we wnętrzach – 5 powodów, dla których warto je zastosować!

Luksfery szklane we wnętrzach są obecnie jednym z najgorętszych trendów. Dlaczego? Są nie tylko pomocne w doświetlaniu pomieszczenia, ale także dodają wyjątkowego charakteru każdej przestrzeni. Ponadto, stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku wydzielenia stref. Niezależnie od tego, czy urządzasz nowoczesne, minimalistyczne mieszkanie czy elegancki apartament – luksfery są idealnym pomysłem. Dlaczego? Jak zamontować luksfery? Poznaj 5 powodów, dla których warto to zrobić!

Luksfery w domu – zalety tego rozwiązania

Doświetlenie pomieszczenia

Ściana wykonana z luksferów stanowi doskonałe źródło naturalnego oświetlenia dla wnętrz, które pozbawione są okien. Warto wykorzystać ich potencjał szczególnie w takich przypadkach. Dzięki temu rozwiązaniu światło jest równomiernie rozprowadzane wewnątrz pomieszczeń, co tworzy przyjemną atmosferę i pomaga zaoszczędzić energię.

Alternatywa dla okna

Luksfery są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych okien. Warto pamiętać, że z powodu różnych ograniczeń, niekiedy nie jest możliwe umieszczenie zwykłego okna w konkretnym miejscu. Wówczas można pomyśleć o luksferach – świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach. Luksfery uważa się za materiał konstrukcyjny, dzięki czemu można je zamontować, gdy ściana domu znajduje się zbyt blisko granicy działki (czyli mniej niż 4 metry). Wówczas nie ma możliwości umieszczenia okien, a pustaki szklane są w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem. Co więcej, stanowią one oryginalny element elewacji, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Szczególnie przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnej architektury. 

Ciekawa aranżacja

Jeżeli marzysz o ciekawym efekcie aranżacyjnym, pomyśl o zamontowaniu luksferów. Współcześni projektanci wnętrz nie kopiują przestarzałych rozwiązań, ale wykazują dużą kreatywność przy nowoczesnych aranżacjach. Oryginalnym rozwiązaniem mogą być luksfery w łazienkach – znajdują one zastosowanie przy obudowie oryginalnej kabiny prysznicowej lub w celu oddzielenia strefy kąpielowej od reszty pomieszczenia. Ponadto, warto zastanowić się nad doświetleniem wnętrza łazienki poprzez zastąpienie części ściany zewnętrznej właśnie pustakami szklanymi.

Dowiedz się również nieco więcej na temat stylu hampton.

AdobeStock_612745958.jpeg

Szeroka gama kolorystyczna

Szeroka gama kolorów, faktur i kształtów, w których można wykonać szklane pustaki, sprzyja uzyskaniu ciekawego efektu. Oprócz powszechnie stosowanych kwadratowych elementów o wymiarach 19 cm x 19 cm lub 24 cm x 24 cm często spotykamy również pustaki w kształcie prostokąta. Oprócz tego, możesz wybrać spośród jeszcze bardziej oryginalnych form, takich jak trójkąty lub sześciokąty. Co więcej, luksfery mogą być przezroczyste lub matowe, a ich powierzchnia może być gładka lub posiadać specyficzną fakturę, taką jak fale. Dodając do tego różnorodną paletę kolorów, często w pastelowych odcieniach, nie sposób dostrzec, jak różnorodne i ciekawe aranżacje można stworzyć przy ich użyciu.

AdobeStock_560231760.jpeg

Wyznaczenie stref

Luksfery są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ścianek działowych, co przyczynia się do stworzenia lekkiej i przestronnej przestrzeni w mieszkaniu. To świetny pomysł, zwłaszcza w przypadku większych pomieszczeń – luksfery w salonie umożliwiają wydzielenie dwóch mniejszych stref w danej przestrzeni. Ponadto, warto pokusić się o to rozwiązanie zwłaszcza gdy w jednym z tych pomieszczeń nie ma okna – ściana wykonana ze szklanych pustaków zapewni wówczas dostęp do naturalnego światła. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić luksfery między łazienką a sypialnią. 

Luksfery – jak montować?

Montaż luksferów to proces, który wymaga precyzji, dopasowania i przygotowania powierzchni oraz zastosowania odpowiednich elementów mocujących. Równomierne rozmieszczenie i stabilność konstrukcji są niezwykle ważne, dlatego w przypadku bardziej zaawansowanych instalacji warto skorzystać z usług eksperta. Pamiętaj zatem, że prawidłowy montaż luksferów jest kluczowy dla osiągnięcia pożądanego efektu wizualnego i oczekiwanej funkcjonalności wnętrza.

Similar Posts