Dom i Ogród

Jak urządzić małą kuchnię? Wnętrze jak z katalogu!

Jak urządzić małą kuchnię? Wnętrze jak z katalogu!

Mówi się, że małe pomieszczenia ciężko urządzić, zachowując estetykę i funkcjonalność. Z pewnością jest to trudniejsze, ale nie niemożliwe. Dzisiaj przedstawimy pomysły, jak urządzić małą kuchnię. Wnętrze jak z katalogu we własnym domu? To możliwe!

Jakie kolory do małej kuchni?

Mała kuchnia może prezentować się równie wspaniale, co większa. Musimy jednak uważać, by niewielka przestrzeń nie została zagracona i przytłoczona nadmiarem kolorów i akcesoriów. W takim wypadku wrażenie ciasnoty może nam doskwierać, nawet jeśli pomieszczenie urządzimy funkcjonalnie.

Warte uwagi są jasne kolory połączone z ciemniejszymi akcentami. Ostatnio wyjątkową popularnością cieszą się białe kuchnie z czarnymi płytkami na ścianach oraz czarnymi meblami. Wygląda to wspaniale i będzie pasowało również do małej kuchni. Jeśli jednak uważasz, że czarny nie jest Twoim kolorem, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, możesz śmiało postawić na biel, beże, czy szarości i zestawić je z pięknym drewnem lub dobrą imitacją z płyty MDF.

Płytki kuchenne na ścianę: modnie i praktycznie

W tym akapicie zwrócimy uwagę również na praktyczny aspekt urządzania kuchni. Kuchnia to pomieszczenie mocno eksploatowane, a podczas gotowania meble, ściany i podłoga narażone są na działanie wilgoci i obecność resztek jedzenia. Tłuszcz pryskający na ściany podczas smażenia i wszechobecna woda nie działają korzystnie na pięknie pomalowane ściany. Z tego względu warto ułożyć nad blatem estetyczny rząd płytek ceramicznych.

Płytki są również doskonałym wyborem na podłogę w kuchni, zwłaszcza jeśli dużo gotujesz. Szeroki wybór umożliwi Ci wybór idealnego fasonu płytek, bez względu na to, czy są to płytki kuchenne na podłogę, czy na ścianę. Nad wyborem płytek kuchennych również warto się dłużej zastanowić. Ze względu na trwałość i wysoką jakość tego materiału, posłużą nam one długie lata. Klasyczne fasony płytek będą pasowały do różnych aranżacji.

Jak wyposażyć małą kuchnię?

Piękne ściany i podłogi w kuchni to połowa sukcesu. Wiele jednak zależy od tego, jak wyposażymy naszą kuchnię. Rozkład mebli i sprzętów AGD musi być funkcjonalny, w przeciwnym razie korzystanie z kuchni będzie niewygodne. Ostatecznie umeblowana kuchnia może nam się także przestać podobać. W związku z tym warto zatrzymać się na dłużej przy samym projekcie tego pomieszczenia.

Dostosuj kuchnię do własnych potrzeb i wymagań. Jeśli dużo gotujesz, zapewnij sobie wystarczającą ilość szafek na akcesoria oraz spory blat, by móc przyrządzać na nim wykwintne dania. Jeśli gotujesz od czasu do czasu, możesz zrezygnować z większej ilości szafek na rzecz wolnej przestrzeni.

Idealna kuchnia będzie wyglądała jeszcze inaczej, jeśli lubisz w niej przesiadywać, na przykład ze znajomymi. Wtedy przyda się wygodne miejsce do siedzenia i… sporo naczyń w szafkach.

Kluczem do wspaniale urządzonej kuchni jest połączenie własnych oczekiwań z klasyką i szczyptą trendów. Pamiętajmy, że moda zmienia się szybko, ale klasyczne trendy pozostają modne na długi czas.

Similar Posts