Dom i Ogród

Pomysły na urządzenie małej kuchni!

Mała kuchnia to standard w większości mieszkań. Na szczęście istnieją sztuczki aranżacyjne, dzięki którym Twoja kuchnia nabierze przestrzeni i przy okazji pozostanie funkcjonalna!

Niezbędne meble i akcesoria

W małej kuchni nie ma miejsca na rzeczy zbędne. Każdy niepotrzebny przedmiot będzie Cię drażnił i przeszkadzał w codziennym korzystaniu z pomieszczenia. Dotyczy to nie tylko akcesoriów, ale także szafek i sprzętów AGD. Zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz, a z czego możesz zrezygnować.

Niezagracone pomieszczenie od razu wygląda lepiej, bez względu na styl i aranżację. Warto zatem zrezygnować z 3 kompletów garnków, kilkudziesięciu kubeczków i dodatkowej szafki zdolnej to wszystko pomieścić na rzecz wolnej, czystej przestrzeni!

Bardzo fajną opcją jest zrobienie wizualizacji. W sieci dostępne są darmowe programy, które pozwolą zobaczyć, jak dany projekt będzie wyglądał na żywo. Taka wizualizacja pozwoli Ci odrzucić rozwiązania, które w praktyce nie prezentują się tak dobrze, jak w teorii. Dobrą alternatywą będzie skorzystanie z usług doświadczonego projektanta.

Sprzęt AGD zaprojektowany do małej kuchni

Duża lodówka z podwójnymi drzwiami wygląda imponująco, ale gigantyczne sprzęty AGD w małej kuchni przytłoczą wnętrze i sprawią, że pozostanie niewiele miejsca na wygodne przygotowywanie posiłków.

Producenci sprzętów kuchennych robią wszystko, by spełnić oczekiwania klientów, dlatego wielofunkcyjne urządzenia AGD można dzisiaj kupić bez problemu. Małe sprzęty mają dobre ceny i są niezwykle funkcjonalne. Nie martw się, że lodówka będzie za mała! Po prostu mniej jedzenia będzie się marnować, a Twoje zakupy będą bardziej przemyślane. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze!

Jasne kolory

Jasna kuchnia automatycznie wygląda na większą. Białe kuchnie od lat są w ścisłych trendach i wbrew pozorom nie są trudne w utrzymaniu w czystości. Sekret tkwi w tym, by wybrać odpowiednie fronty szafek kuchennych i zadbać o łatwą w czyszczeniu ścianę nad blatem.

Nad blat świetnie sprawdzają się na przykład płytki cegiełki — najbardziej uniwersalne płytki ceramiczne do kuchni. Pasują do każdego stylu i są niezwykle proste w czyszczeniu. Warto również zauważyć, że jest to ponadczasowy trend.

Białe lub kremowe ściany możesz łączyć z nowoczesnymi, białymi szafkami, ale jeśli masz ochotę, możesz postawić na fronty w kolorze jasnego drewna lub drewniany blat.

Nowoczesne rozwiązania

Aranżacja małej kuchni nie jest tak problematyczna, jak dawniej. Głównie dzięki temu, że mamy do swojej dyspozycji mnóstwo nowoczesnych rozwiązań w dobrej cenie. Stół jadalny, który można schować w zagłębieniu szafki, zabudowa kuchenna z przesuwnymi drzwiami, brak uchwytów: to tylko przykłady prostych innowacji, które odmienią małe wnętrze.

Nie bój się stawiać na nowoczesność. Kuchnia musi być praktyczna i musi Ci się podobać. Wystarczy chwila zastanowienia i dobry projekt, by wprost zakochać się w nowej kuchni i cieszyć się jej funkcjonalnością przez długie lata!

Similar Posts