Porady

Płyty gipsowo-kartonowe: zastosowania, które warto znać

Płyty gipsowo-kartonowe: zastosowania, które warto znać

Współczesne budownictwo stawia na praktyczne rozwiązania, dzięki którym prace budowlane przebiegają szybko i profesjonalnie, a ich zwieńczeniem jest estetyczny i trwały efekt. Jednym z popularnych rozwiązań remontowo-budowlanych są płyty gipsowo-kartonowe. Przedstawiamy zalety takiego rozwiązania na przykładzie najpopularniejszych zastosowań.

Tani, prosty i estetyczny sposób na krzywe ściany

Mieszkania, zwłaszcza w starszym budownictwie, cechują się nieprawdopodobnie krzywymi ścianami. Mocne odchylenia od pionu są niestety widoczne i przeszkadzają w aranżacji wnętrz. Z kolei wyrównywanie ścian za pomocą zaprawy jest czasochłonne, problematyczne i kosztowne. Z pomocą przychodzą lekkie płyty gipsowo-kartonowe, które nie nadwyrężą naszych pleców i nie dokonają spustoszeń w domowym budżecie. To tani i estetyczny sposób na wykończenie ścian, który nie wymaga wielkich umiejętności i dużego nakładu pracy.

Płyta gips-karton do tworzenia ścianek działowych i zabudów

Płyty gipsowo-kartonowe są uniwersalnym materiałem wykorzystywanym do prac wykończeniowych i świetnie sprawdzą się przy niemal każdym projekcie. Chcesz podzielić jedno duże pomieszczenie na dwa mniejsze? Wystarczą płyty gipsowo-kartonowe i stalowe profile. Materiał ten świetnie sprawdzi się również do tworzenia różnego rodzaju zabudów, na przykład w łazience. Płyty gips-karton bardzo często wykorzystuje się do zabudowania podwieszanej toalety. To rozwiązanie poleca się również w przypadku nieestetycznych rur instalacyjnych i przewodów, które płytą można bezpiecznie i łatwo zakryć.

Płyty gipsowo-kartonowe do budowy ozdobnych wnęk w ścianach

Wnęki w ścianach są świetną alternatywą dla szafek i półek. Prezentują się niezwykle estetycznie, a przy tym porządkują przestrzeń i nie tworzą wrażenia, że wnętrze jest zagracone. Piękne wnęki ścienne tworzy się właśnie za pomocą klasycznych płyt gipsowo-kartonowych. To prosty sposób na ozdobienie dowolnego pomieszczenia, a zwłaszcza łazienek, salonów i sypialni.

Wodoodporne płyty gipsowo-kartonowe: do kuchni i łazienek

Klasyczna płyta gips-karton nie będzie odpowiednim materiałem do wykończenia kuchni i łazienek, a to ze względu na wysoki poziom wilgotności powietrza w tych pomieszczeniach. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne, zaimpregnowane płyty gipsowo-kartonowe o grubości 12,5 mm, poddane dodatkowo procesowi hydrofobizacji. Dzięki temu płyty gipsowo-kartonowe idealnie dopasowują się do indywidualnych oczekiwań i pomysłów aranżacyjnych.

Ogniochronne płyty gipsowo-kartonowe: na poddasze i do zabudowy kominka

Płyty gipsowo-kartonowe z dodatkiem włókna szklanego wykazują właściwości ogniochronne. Wzmocnione w ten sposób płyty sprawdzą się między innymi przy zabudowie kominka. Płyty GKF są polecane przede wszystkim do wykończenia pomieszczeń na poddaszu.

Więcej na temat płyt gipsowo-kartonowych przeczytasz na stronie: https://budowadomu24.pl/plyta-gipsowa-rodzaje-roznice-zastosowanie/.

Similar Posts