Dom i Ogród

Listwy przypodłogowe – wystrój pomieszczenia z MardomDecor

Każdy z rodziców uświadamia sobie, że zaprojektowanie przestrzeni dla dziecka to trudny sprawdzian. To wszechstronne miejsce, które często pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na różnorodne detale aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zaznaczyć, z jakiego powodu nie powinniśmy rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Kluczowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe skutecznie ukrywają szczelinę dylatacyjną, która powstaje w trakcie montażu podłogi. W takim wypadku właściwa jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku gdy nieczystości oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie i nieestetyczne podwyższenie podłogi. Wówczas zniwelowaniem problemu będzie jej kosztowna wymiana na nową.

Listwy mają również duże znaczenie w ochronie ściany. Biorąc pod uwagę zamieszkałych w pomieszczeniu lokatorów oraz ich artystyczną duszę, nie powstrzymają fantastycznych rysunków na powierzchni ściany, jednak będą stanowiły doskonałą ochronę przed uderzeniami. Listwy podłogowe dają gwarancję wspaniałe wykończenie podłogi oraz skutecznie chronią ścianę przed defektami.

Drugim, bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo — właściwie wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia korzystne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Ukryte za listwą kable nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Powszechne w sprzedaży listy wykonane są z różnorodnych materiałów, o finezyjnych formatach i nietuzinkowych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym czynnikiem jest tu łatwość w czyszczeniu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego też dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne materiału dają gwarancję idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w momencie długiej styczności z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Wybierając listwy przypodłogowe, należy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na przypadkowe uderzenia podczas zabawy, ale również być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — wykonana ze słabego materiału wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Z uwagi na aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, powinniśmy zastosować produkty o wysokiej, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju swojego dziecka, pragniemy, aby była wydajna, ale zarazem pasująca do reszty wnętrza — również na kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Większy pokój zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia rekomendujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy ład w pokoju oraz prawidłowo wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Nieunikniony jednak będzie remont pokoju dziecięcego, gdyż nasze pociechy szybko dorastają. Listwy od Mardom Decor można malować, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Należy jednak pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, możemy wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, nadającą wyjątkowy śnieżnobiały kolor. Listwy są doskonale zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

https://mardomdecor.com/

Similar Posts