Porady

Czym są klucze imbusowe?

Czym są klucze imbusowe?

„Imbus” to termin, który prawdopodobnie słyszeliśmy wiele razy w trakcie swojej kariery jako stolarz lub mechanik. Z mojego doświadczenia wynika, że nie można go pominąć w poważnym warsztacie. Są to klucze należące do narzędzi trzpieniowych, które służą do odkręcania i dokręcania śrub z otworem sześciokątnym.

Ze względu na ich popularność wielu stolarzy ma w swoim warsztacie przynajmniej jeden zestaw kluczy imbusowych, dzięki czemu są oni przygotowani na każde zlecenie. Ich atrakcyjność wynika z faktu, że zapewniają bezpieczne połączenie, co jest niezbędne przy łączeniu mebli i rowerów..

Wybór klucza imbusowego

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z tej technologii, wybór odpowiedniej może wydawać się trudny. W rzeczywistości jest to naprawdę proste i wystarczy zrozumieć podstawowe klucze, aby wiedzieć, który z nich zastosować w takiej sytuacji.

Typ L jest najczęściej używanym kluczem imbusowym. Nie posiada uchwytu i jest używany do wszystkich podstawowych zadań. Dwa oddzielne końce umożliwiają dostęp do wielu miejsc oraz szybką i wydajną pracę.

Klucze imbusowe to rodzaj kluczy, które mają dwa lub trzy ramiona i są używane do odkręcania śrub, które są mocno zamocowane lub zablokowane. Klucz imbusowy z kulką pozwoli nam używać go pod różnymi kątami, natomiast klucz trójkątny pomoże nam poluzować śruby, które są mocniej zamocowane lub zablokowane. Istnieją też inne rodzaje kluczy, ale najpopularniejsze są te. Pamiętaj, aby zwracać uwagę nie tylko na rodzaj kupowanych kluczy imbusowych, ale także na to, kto je wyprodukował i jak dobrze zostały wykonane, ponieważ jeśli tego zabraknie, praca może być trudna, a narzędzie nie będzie trwałe.

Jak wybrać rozmiar?

Aby śruby i klucze były jak najbardziej gładkie, ich średnice nie są duże. Zazwyczaj ich średnica wynosi kilka milimetrów, choć w niektórych sytuacjach (większych) może dochodzić do kilkunastu (w przypadku tych masywniejszych). Każdy klucz i śrubę możemy oczywiście zmierzyć, jednak producenci zadbali o to, by ułatwić i przyspieszyć naszą pracę, umieszczając na każdym z nich informację o rozmiarze.

Jeśli wolisz tylko patrzeć, wystarczy zmierzyć średnicę końcówki klucza imbusowego. W każdym zestawie znajduje się wiele różnych rozmiarów kluczy imbusowych, więc szybko staniesz się ekspertem. Możesz nabyć swój zestaw już teraz na naszej stronie internetowej, a na pewno nie zawiedziesz się możliwościami, jakie dają klucze imbusowe!

Similar Posts