Porady

Najlepsze sposoby na czystą lodówkę!

Najlepsze sposoby na czystą lodówkę!

Zalegające resztki jedzenia i brzydkie zapachy wydobywające się z lodówki nie wpływają korzystnie na apetyt. Zanieczyszczona lodówka nie tylko wygląda nieestetycznie, ale z czasem również gorzej działa. Jeśli chcesz cieszyć się niezawodną chłodziarką, zadbaj o systematyczne czyszczenie. Omawiamy najlepsze sposoby na czystą lodówkę!

Soda oczyszczona lub ocet

Najtańszym, a zarazem skutecznym sposobem na czystą lodówkę będzie soda oczyszczona lub ocet. Pamiętajmy przy tym, by korzystać albo z sody, albo z octu, nigdy z obu tych składników na raz. Dlaczego? Ponieważ oba te składniki neutralizują się nawzajem. Powstaje efektowna piana, która nic nie daje. Osoby z wrażliwym powonieniem z pewnością będą wolały sodę oczyszczoną. Proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie, a następnie przetrzeć nim dokładnie wszystkie zakamarki lodówki, włącznie z uszczelkami.

Ocet wykazuje silne właściwości dezynfekujące, a jego intensywny zapach szybko wietrzeje, dlatego czyszczenie lodówki z udziałem octu także warto wziąć pod uwagę. Kilka łyżek octu należy wymieszać z wodą i powstałą miksturę użyć do mycia lodówki. To niezawodny sposób na pozbycie się bakterii z wnętrza lodówki. Niewątpliwą zaletą domowych sposobów na czyszczenie lodówki jest niski koszt środków myjących.

Sprawdzone preparaty do czyszczenia lodówek

Nawet najlepsza lodówka nie będzie działać dobrze, jeśli ją zaniedbamy. Regularne czyszczenie to absolutna podstawa, niezależnie od tego, jaki model lodówki posiadasz. W wyborze idealnej lodówki pomoże Ci ten artykuł: Jak wybrać odpowiednią lodówkę? Tymczasem podpowiadamy, na jakie uniwersalne preparaty do czyszczenia lodówek warto zwrócić uwagę.

W chłodziarkach przechowujemy jedzenie, dlatego do czyszczenia lodówek lepiej stosować preparaty z bezpiecznym składem. Nie po to myjemy wnętrze lodówki, by później chłonąć szkodliwą chemię. Z tego względu polecamy preparaty myjące na bazie alkoholu i kwasku cytrynowego. Świetnie sprawdzą się wszelkie ekologiczne środki myjące, ponieważ nie zawierają sztucznych składników szkodliwych dla zdrowia. Środki czyszczące do lodówek nie są drogie i można je kupić praktycznie w każdym sklepie kosmetycznym lub supermarkecie.

Jak prawidłowo czyścić lodówkę?

Istotne jest nie tylko to, czym czyścimy lodówkę, ale również jak to robimy. Przede wszystkim trzeba wyjąć z chłodziarki wszystkie przechowywane produkty i odłączyć sprzęt od prądu. To świetna okazja, by wyrzucić przeterminowane składniki i słoiki z podejrzaną zawartością. Tak przygotowaną lodówkę należy czyścić ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Mycie wnętrza lodówki rozpoczynamy od górnych półek ku dołowi.

Każda lodówka ma wewnątrz części ruchome, które można wyjąć i umyć osobno. Warto to zrobić, ponieważ tak jest łatwiej. Dodatkowo w ten sposób łatwiej wyczyścić wszystkie zakamarki, a następnie dobrze wysuszyć półki i szufladki. Części ruchome ponownie wkładamy do lodówki, gdy wszystko dobrze wyschnie. Wnętrze lodówki dobrze jest przewietrzyć po czyszczeniu, pozostawiając ją otwartą przez około godzinę.

Similar Posts