Porady

Jaka bateria natryskowa sprawdzi się w Twojej łazience?

Jaka bateria natryskowa sprawdzi się w Twojej łazience?

Aranżując łazienkę, w pierwszej kolejności musisz zdecydować, czy będzie w niej stała wanna, czy kabina prysznicowa. Jeśli dysponujesz bardzo dużą przestrzenią, możesz pokusić się zarówno o jedno, jak i drugie rozwiązanie, jednak większość naszych łazienek zmusza nas do wyboru tylko jednej możliwości. Coraz częściej decydujemy się na prysznic, ponieważ takie rozwiązanie jest oszczędne i wygodne. Dużo łatwiej wziąć prysznic, spiesząc się do pracy czy chcąc się odświeżyć przed pójściem spać. Wiadomo również, że biorąc prysznic, zużywamy dużo mniej wody, niż kąpiąc się w wannie. Jednak, żeby prysznic spełniał swoją funkcję, musisz zadbać o odpowiednie wyposażenie – najważniejsza będzie komfortowa kabina, bateria natryskowa i odpowiedni brodzik.

Jaka jest najlepsza bateria do kabiny prysznicowej?

Wybierając kabinę prysznicową, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej baterii. To bardzo istotny element aranżacji, który musi być funkcjonalny, dostosowany do naszych potrzeb, atrakcyjny wizualnie i dopasowany do stylu całego wnętrza. Szeroki asortyment oferowanych modeli z pewnością pozwoli Ci znaleźć odpowiednią baterię prysznicową dla siebie. Typowa bateria prysznicowa to model naścienny, który może być montowany natynkowo lub podtynkowo. Podtynkowa bateria do kabiny prysznicowej wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą elegancją i minimalistyczną formą, dlatego tak często wykorzystuje się ją w nowoczesnych aranżacjach łazienek.

Baterie prysznicowe w różnym stylu

Obok minimalistycznych i designerskich baterii prysznicowych znajdziesz również niezwykle stylowe i ozdobne propozycje, które z powodzeniem można wykorzystać w klasycznych aranżacjach. Bateria pod prysznic w kolorze złotym powinna być uzupełnieniem kabiny prysznicowej z podobnymi profilami i uchwytami, tworząc łazienkę w stylu retro lub glamour. Z kolei czarna bateria do prysznica świetnie pasowałaby do łazienki w stylu nowoczesnym czy industrialnym. Wybierając baterię natryskową, warto również kierować się parametrami technicznymi i solidnością wykonania. Bateria prysznicowa jest używana najczęściej kilka razy dziennie i powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję.

Bateria natryskowa z termostatem

Baterie naścienne natynkowe lub podtynkowe to bardzo wygodne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się pod prysznicem. Dodatkowo możesz zdecydować się na baterię prysznicową z termostatem. To rozwiązanie pozwoli Ci na idealną regulację strumienia wody i temperatury oraz blokadę tego ustawienia. Wiele osób decyduje się na baterię prysznicową w komplecie z deszczownicą, czyli natryskiem umieszczonym pod sufitem, dzięki któremu strumień wody wypływa równomiernie.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie łazienki!

Każda łazienka powinna być wykończona i urządzona w przemyślany sposób – ma być ona z jednej strony bardzo funkcjonalna, a z drugiej zapewniać nam pełen komfort nawet na niewielkiej powierzchni. Dlatego warto wybrać dobrej jakości wyposażenie. Kabina prysznicowa, płytki, ceramika łazienkowa to podstawowe elementy. Odpowiednio dobrane baterie łazienkowe mogą stać się niezwykle efektowną dekoracją każdej aranżacji, a bateria prysznicowa umożliwi Ci przyjemną i relaksującą kąpiel po ciężkim dniu pracy.

Similar Posts