Porady

Dlaczego warto kupić mop parowy? 4 powody!

Dlaczego warto kupić mop parowy? 4 powody!

Sprzątanie to czynność zwykle nielubiana, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki. Dla zdecydowanej większości osób mycie podłóg nie jest jednak specjalnie przyjemne, dlatego producenci starają się tworzyć od lat potrzebne akcesoria i gadżety, ułatwiające i przyspieszające proces sprzątania. Jednym z takich akcesoriów jest mop parowy.

Mop parowy świetnie sprawdza się do różnych rodzajów podłóg

Mopy parowe mają bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ można je stosować na różnych rodzajach podłóg, a przede wszystkim na tych twardych powierzchniach. Są to między innymi: powierzchnie drewniane, płytki, kafelki, gres, glazura, terakota, marmury, podłogi winylowe i inne. Tak naprawdę przy pomocy mopa parowego można więc umyć nie tylko salon i sypialnię, ale także kuchnię, łazienkę, balkon, a nawet taras. Przykładem wysokiej jakości mopa parowego jest urządzenie Ariete, które doskonale czyści i odświeża podłogi. Dodatkową zaletą sprzętu jest ruchoma głowica, możliwa do obrócenia o 180 stopni, o trójkątnym kształcie. W ten sposób możliwe jest wyczyszczenie nawet narożników. 

To urządzenie wielofunkcyjne

Mop parowy jest sprzętem wielofunkcyjnym, dopasowanym do zróżnicowanych potrzeb domowników. Świetnie sprawdza się do większości rodzajów podłóg, zapewnia czystość i wysoki połysk w pomieszczeniach. Przy pomocy mopa parowego, na przykład Ariete, można myć także dywany i wykładziny. Urządzenia umożliwiają także czyszczenie innych powierzchni takich jak płytki ścienne, obszar wokół kabiny prysznicowej i umywalki. W ten sposób można zadbać o czystość w całym mieszkaniu. 

Nie trzeba stosować detergentów

Kolejną zaletą mopa parowego jest brak konieczności stosowania różnego rodzaju detergentów i płynów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które nie przepadają za zapachem takich substancji, albo też są na nie uczulone. Takie rozwiązanie doceniają także ci, którzy dbają o ekologię i środowisko naturalne. Wykorzystanie samej wody jest naprawdę świetnym pomysłem, ponieważ nie trzeba kupować nowych środków myjących, które czasami negatywnie wpływają na zdrowie ludzkie, zwierzęce i na naturę. 

Dezynfekcja pomieszczeń

Mop parowy pozwala również na dezynfekcje pomieszczeń, a zwłaszcza podłóg i płytek ściennych. W ten sposób wszyscy domownicy mogą żyć w czystym, świeżym i zdezynfekowanym mieszkaniu. Mop Ariete pozbywa się 99,9% zarazków i bakterii w pomieszczeniu, a tym samym zapewnia doskonałą czystość i dba o zdrowie domowników. Dodatkowo skuteczne czyszczenie związane jest z możliwością usuwania różnych plam, także tłustych i zaschniętych. Mop parowy Ariete spełnia wszystkie potrzeby i działa doskonale na różne powierzchnie. Nie trzeba używać chemii, detergentów, aby podłogi były wyjątkowo czyste. Takie urządzenie przyda się więc w każdym domu i mieszkaniu. W mopie Ariete zastosowano także wysokiej jakości filtr węglowy, który zmiękcza wodę, a dodatkowo sprawia, że produkt działa długo i świetnie, a tym samym jest bardzo żywotny. 

Similar Posts