Porady

Jaką podłogę na balkon wybrać?

Jaką podłogę na balkon wybrać?

Podłoga to szczegół, który od razu rzuca się w oczy, stąd przy aranżacji balkonu nie można jej pominąć. Kiedy warto wymienić podłogę na balkonie, a kiedy lepiej postawić na inne rozwiązania? Co najbardziej się opłaca? Zapraszamy do czytania!

Podłoga balkonowa — kwestie organizacyjne

Jeśli jesteś najemcą mieszkania, a nie jego właścicielem, wymiana płytek na balkonie będzie dla Ciebie niepotrzebnym i nieopłacalnym dodatkowym kosztem. Pomijając fakt, że właściciel prawdopodobnie nie zgodzi się na wymianę.

Sprawa nie jest tak oczywista również w przypadku posiadania mieszkania z balkonem na własność. Płytki balkonowe są może proste i często mało estetyczne, ale zostały wykonane z dbałością o takie szczegóły, jak odporność na działanie wody. Wszelkie prace remontowe związane ze zbijaniem płytek na balkonie i układaniem nowych wiąże się z koniecznością ponownego zabezpieczenia betonu przed wilgocią. To znacznie zwiększa koszty, zwłaszcza jeśli będziesz potrzebować pomocy fachowca.

W naszym tekście przygotowaliśmy sposoby na wymianę podłogi balkonowej bez zbijania starej. To tańsze i równie estetyczne rozwiązanie. A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aranżacji balkonu, zobacz tekst: Aranżacje balkonu w bloku — inspiracje.

Piękna drewniana podłoga na balkon

Najcieplejszy klimat na balkonie stworzy podłoga drewniana. To najlepsze rozwiązanie również wtedy, gdy nie wyróżniasz się dużymi zdolnościami w kwestii aranżacji. Drewniane deski odświeżą i dodadzą klasy wszystkim balkonom, bez względu na ich wystrój. Wystarczy, że zrobisz porządek, zakupisz proste meble balkonowe i poustawiasz kilka roślin w doniczkach. Nie jest to skomplikowane, a wiele zmienia.

W przypadku podłogi drewnianej nie sposób pominąć pewnego faktu: pogody. Drewno pięknie się starzeje i jest materiałem odpornym, ale nadmierna wilgoć szybko odbierze świetność drewnianej podłodze. Co można zrobić? Zdecydować się na zakup drewnianej podłogi modułowej. Elementy modułowe wykonane są najczęściej z trwałego drewna egzotycznego, które świetnie sprawdzi się na balkonie. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych przedmiotów, by ułożyć taką podłogę na miejscu już istniejącej.

Podłoga modułowa świetnie posłuży Ci całe lato i dłużej, a przed zimą należy ją zdjąć i schować, by w bezpiecznym, suchym miejscu poczekała do następnego sezonu. To rozwiązanie bardzo korzystne finansowo i jedno z piękniejszych. Wymaga jednak dodatkowej pracy 2 razy w roku.

Odporne i estetyczne materiały do pokrycia podłogi na balkonie

Jeśli nie chcesz zdejmować podłogi na balkonie na zimę, ale obecne tam płytki drażnią Twoje oczy, postaw na trwalsze rozwiązanie. Są nim bez wątpienia wodoodporne deski kompozytowe, które mogą świetnie imitować drewno. Podłoga ta także jest prosta w montażu, a jednocześnie bardziej odporna od drewnianych modułów.

Bardzo ciekawym pomysłem na stworzenie estetycznego balkonu, jest biała podłoga. Jeśli i Tobie takie się podobają, zwróć uwagę na gładkie powłoki wodoszczelne, które można ułożyć na starej posadzce. Równie modne rozwiązanie zapewniają także płyty gumowe, które możesz znać z boisk. Te przeznaczone na balkon mają najczęściej szary lub czarny kolor i prezentują się naprawdę elegancko! W dodatku są wodoodporne i mrozoodporne, co korzystnie wpływa na ich trwałość.

Similar Posts