Porady

Stolik drewniany do kawy – gdzie pasuje?

Stolik drewniany do kawy - gdzie pasuje?

Stylowy stolik drewniany do kawy sprawia, że dobrze się czujesz w miejscu, w którym mieszkasz. Z racji tego, że ławy do salonu oraz wspomniane stoliki są niskie, relaksując się, masz zawsze pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Istnieją pewne kryteria, którymi warto się kierować, kupując tego typu meble. Inne rodzaje stolików i ław pasują do małych i dużych przestrzeni oraz różnych sof.

Do jakich wnętrz pasują różne stoliki i ławy?

Dobór właściwego typu ław oraz stolików do kawy powinien uwzględniać różne aspekty pomieszczeń. Dobierając właściwie meble, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko ich funkcjonalność, ale również estetykę całego pomieszczenia. Podejmując właściwą decyzję zakupową, zapewniasz komfort nie tylko sobie, ale również swoim gościom.

Rozmiar stolików i ław a zróżnicowane wnętrza

Rozmiar zarówno stolików, jak i ław powinien zależeć od wielkości już znajdujących się w pomieszczeniu mebli, a także od metrażu pomieszczenia. W małych salonach duże stoliki drewniane oraz ławy nie sprawdzą się zbyt dobrze. Dla odmiany meble tego typu o niewielkich rozmiarach nie są najlepszym rozwiązaniem w pomieszczeniach o dużym metrażu. Kompaktowy stolik bądź też ława może bowiem nieco „gubić się” w dużym salonie. Nie jest to także dobre rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia ze sporą i nieporęczną kanapą. Warto zatem kierować się pewnymi zasadami, dobierając model opisywanych mebli:

  • stoliki drewniane powinny mieć od jednej trzeciej do jednej drugiej długości sofy,
  • przy mniejszych sofach bądź też mniejszych fotelach stolik kawowy, powinien być proporcjonalnie krótszy niż przy większych wersjach tych mebli,
  • optymalna długość między krawędzią stołu, a ławą do salonu lub stolikiem mieści się w zakresie 40 – 50 centymetrów.

Funkcjonalne stoliki kawowe oraz ławy do salonu – gdzie pasują różne rodzaje mebli?

W zależności od Twojego zapotrzebowania, możesz zdecydować się na meble, które cechują się:

  •       regulowaną wysokością,
  •       możliwością chowania przedmiotów,
  •       mobilnością.

Stolik kawowy z regulowaną wysokością jest nieoceniony w sytuacji, gdy przyjmujesz gości o różnym wzroście, a także z osłabionymi plecami. Z pewnością będą Ci za to wdzięczni. Z kolei stoliki oraz ławy, które mają miejsce do przechowywania, mogą przydać się na przykład, gdy często grasz ze swoimi gośćmi w gry planszowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w schowkach umieścił drobne przekąski. Mobilność to pożądana cecha mebli, gdy dysponujesz już rozkładaną sofą. Twoi goście mogą pójść spać, a Ty łatwo odsuniesz ławę albo stolik na kółkach.

Sprawdź wysokiej jakości, eleganckie stoliki drewniane oraz ławy do salonu.

Określ swoje zapotrzebowanie względem pomieszczenia, do którego szukasz mebli, a następnie wybierz meble, dzięki którym wypoczywając, będziesz zawsze czuć się doskonale. Stylowe, drewniane stoliki oraz ławy łączą to co funkcjonalne, z tym co pięknie wygląda w tle każdego salonu. Ergonomia musi iść w parze z dopasowaniem do mebli w Twoim domu.

Similar Posts