Porady

Suszenie ubrań w suszarce bębnowej – to musisz wiedzieć

Suszenie ubrań w suszarce bębnowej - to musisz wiedzieć

Bębnowa suszarka do prania to wygoda i oszczędność czasu. Świeżo wyprane ubrania za chwilę są również suche – nie musisz rozwieszać ich w pokoju lub łazience i czekać na następny dzień. Wybór automatycznej suszarki wydaje się więc oczywisty, ale czy na pewno? Dowiedz się, o czym trzeba pamiętać przy wyborze suszarki bębnowej.

Cena i koszty eksploatacji suszarki bębnowej

Elektryczne suszarki do ubrań uważane są za urządzenia pożerające energię elektryczną. Duże zużycie energii potrafi zniechęcić do zakupu, ale warto zwrócić uwagę, że wysokie zużycie prądu nie jest czymś nowym w przypadku urządzeń AGD. Co więcej, zużycie prądu przez suszarki elektryczne nie jest tak duże, jak można się tego spodziewać.

Podobnie jak pozostałe urządzenia elektryczne, również suszarki mają klasę zużycia energii. Im wyższa klasa energetyczna, tym więcej energii mamy szansę zaoszczędzić. Jeśli rozważasz zakup suszarki bębnowej do prania, zawsze patrz na klasę energetyczną. Oznaczenie A+++ oznacza urządzenie najwyższej klasy energetycznej, a więc takie, które nie będzie zużywało ogromnych ilości prądu.

Energooszczędne suszarki, które cechuje wysoka skuteczność i które zapewniają wysoki komfort użytkowania, są niekiedy sporo droższe od pozostałych urządzeń. W tym przypadku jednak nie warto oszczędzać. Najtańsze modele są droższe w eksploatacji i mniej skuteczne. Zakup droższego sprzętu zwróci Ci się w postaci komfortu i niższych rachunków za prąd.

Nie wszystkie ubrania można suszyć automatycznie

Elektryczna suszarka to źródło dużej wygody. Kto z nas nie chciałby w końcu zrezygnować z dwuskrzydłowej suszarki stojącej na środku salonu lub sypialni? I ta oszczędność czasu! Chcesz ubrać elegancką koszulę, ale znajduje się ona w koszu na pranie? Żaden problem – za kilka godzin będzie czysta i sucha. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie ubrania można suszyć w suszarce elektrycznej. Sprawdź, czego nie suszyć w suszarce bębnowej przed zakupem urządzenia. Oczywiście z brakiem możliwości suszenia rajstop i strojów kąpielowych można się pogodzić. Nawet jeśli część posiadanych przez Ciebie rzeczy nie będzie odpowiednia do elektrycznej suszarki, inwestycja wciąż będzie opłacalna.

Jaką suszarkę bębnową wybrać?

Przy wyborze suszarki bębnowej zwróć uwagę na jej pojemność. Idealnie, gdy pojemność suszarki pokrywa się z pojemnością pralki. Dzięki temu oszczędzasz czas i energię. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Jeśli ogranicza Cię przestrzeń, zobacz ofertę pralko-suszarek.

Zgodnie z powyższymi radami, suszarkę elektryczną dobieramy pod względem jakości, nie ceny. Świetną opcją są suszarki kondensacyjne z pompą ciepła – cechuje je wysoka skuteczność i niskie zużycie energii. Tego rodzaju sprzęty są również wygodne w obsłudze. Jeśli szukasz tańszego modelu, ale też dobrego, postaw na suszarkę kondensacyjną, bez pompy ciepła.

Najtańszą opcją są elektryczne suszarki wywiewowe. Tego rodzaju urządzenia nie skraplają pary wodnej, która w trakcie pracy wydostaje się do otoczenia, przez co suszarka wymaga podłączenia do wentylacji.

Similar Posts