Dom i Ogród

Jakie meble do salonu wybrać?

Jakie meble do salonu wybrać?

Salon to miejsce w domu, w którym spędzamy z reguły najwięcej czasu. Istotne, by urządzić to miejsce zgodnie ze swoim gustem, a przy tym zachować jego funkcjonalność. Jakie meble do salonu warto wybrać? Co jest teraz modne, a czego lepiej unikać? Odpowiedzi znajdziesz w tekście!

Meble do małego salonu

Małe pomieszczenia bardzo łatwo przytłoczyć nadmiarem mebli i ozdób. Z tego względu musimy dobrze zaplanować aranżację tej przestrzeni. W jednym kącie tworzymy strefę wypoczynkową, do której zaliczamy kanapę i stolik do kawy, a naprzeciwko tworzymy strefę medialną, gdzie znajduje się telewizor i praktyczne szafki. To właściwie wszystko, poza roślinami i indywidualnymi ozdobami, co powinno znaleźć się w małym salonie.

Modne rozwiązanie dla małego pokoju dziennego to modułowe meble, które można z łatwością chować i przestawiać. Czy to będzie rozkładany stolik do kawy, czy pufa, którą można schować pod kanapą. Możliwości tego typu jest mnóstwo, wystarczy tylko uważnie przeglądać oferty mebli.

Małe pomieszczenia dobrze urządzać z użyciem jasnych kolorów i mebli. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń. Dobrym pomysłem będzie również powieszenie dużego lustra.

Jaka kanapa do salonu?

Do małego salonu idealnie byłoby wstawić małą kanapę, jednak z praktycznych względów nie zawsze jest to możliwe. Właściciele mieszkań, którzy często przyjmują gości co wizytę będą się głowić, jak znaleźć dodatkowe miejsce do posadzenia gości. Polacy słyną ze swojej gościnności, stąd najchętniej wybierane są tak zwane narożniki, czyli duże sofy narożne. Możemy wybrać albo klasyczny narożnik, albo taki z funkcją spania.

Jeśli chodzi o fason kanapy do salonu, szeroka oferta przyprawia o zawrót głowy. Tutaj również nie można dać się zwieść. Idealna kanapa do salonu to taka, która wykonana została z wytrzymałych materiałów, które dodatkowo łatwo utrzymać w czystości. Dzięki temu sofa, czyli centralna część całego pokoju, pozostanie piękna na dłużej. Ze względów praktycznych poleca się kanapy wykonane z tkanin plamoodpornych.

Idealny salon: zadbaj o detale

Wbrew pozorom szczegóły mają duże znaczenie. Źle wykorzystana przestrzeń w salonie od razu będzie rzucać się w oczy, a niefunkcjonalnie ustawione meble będą stale nam przeszkadzać. Pamiętajmy zatem, że w przypadku salonu, w którym często się przebywa, mniej znaczy więcej.

Świetnym pomysłem będzie zaaranżowanie ścian. Zamiast dostawiać kolejny regał, powieś jedną lub dwie półki na ścianie, która jest zachęcająco pusta. To dodatkowe miejsce, jak i subtelna ozdoba. Na takich wiszących półkach świetnie prezentują się książki, małe kwiaty, albumy ze zdjęciami, czy inne pamiątki, które nadają wnętrzu indywidualnego charakteru.

W małych pokojach nie poleca się ustawiania nadmiaru przedmiotów “na wierzchu”. Uporządkowane bibeloty dodają wnętrzom klimatu. Głównie dzięki nim czujemy się w domu, jak u siebie. Kiedy jednak przesadzimy z ich ilością, pokój dzienny będzie sprawiał wrażenie zabałaganionego. Nawet świeżo po sprzątaniu! Warto również wiedzieć, że duża ilość małych elementów optycznie pomniejsza przestrzeń.

Similar Posts